تبلیغات
مبارزه ی جبهه ی اسلام با شیطان پرستی و آیین دروغین - بحث ساخت مسجد در نیویورک
 
مبارزه ی جبهه ی اسلام با شیطان پرستی و آیین دروغین
                                                        
درباره وبلاگ

باسلام خدمت شما بازدیدکنندگان عزیز همینطور که همه ی شما میبینید نقش دین و مذهب در جامعه کمرنگ شده و هجوم ادیان و مذاهب دروغین همه روزه دامن گیر جامعه و فرهنگ ما شده امید است با تلاش های شما و کوشش وبلا گ نویسان عزیز فرهنگ ایرانی و اسلام ناب محمدی همچنان پابرجا بماند و تا ظهور مهدی موعود (ع) همه نیز به این مبارزه ادامه دهیم با تشکر
مدیر وبلاگ : حمیدرضا شجاعی
نویسندگان
نظرسنجی
به نظر شما هدف اصلی این ادیان دروغین چیست؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

Powered by WebGozar

پنجشنبه 28 مرداد 1389 :: نویسنده : حمیدرضا شجاعی
 
در حالی که طی ماههای اخیر بحث ساخت یک مرکز اسلامی در نزدیکی محل ساختمانهای منفجر شده برجهای دو قلو در نیویورک به یک بحث جنجالی در جامعه امریکا تبدیل شده بود اکنون این بحث با موضعگیریهای اخیر اوباما ابعاد جدیدی به خود گرفته به طوریکه رسانه های خبری در گزارشات تحلیلی و سرمقالات خود این موضوع را مورد نقد و بررسی قرار داده اند
در ادامه مطلب
به گزارش الف، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی مینویسد باراک اوباما جمعه شب طی سخنانی در ضیافت افطار کاخ سفید گفت که مسلمانان د رامریکا  مانند هر گروه  دیگری حق دارند به دین خود عمل کنند. این آزادی شامل حق ساخت مرکز اسلامی و مسجد در یک ملک خصوصی و درناحیه منهتن نیویورک هم میشود.
 
این گزارش میافزاید موضوع ساخت مسجد و مرکز اسلامی در این محل حساسیتهای خاصی را بوجود آورده به طوریکه در بسیاری از محافل مذهبی این موضوع مورد بحث و جنجال قرار گرفته است. اما باراک اوباما روز سه شنبه درست یک روز پس از آنکه از ساخت این مسجد حمایت نمود طی سخنانی در پاسخ به خبرنگاران گفت ساختن محلی برای عبادت مسلمانان حق قانونی آنهاست اما وی در این باره که آیا ساختن مرکز اسلامی در محله منهتن نیویورک در نزدیکی محل انفجار برج های دوقلو کاری عقلانی است یا نه نظری نداد.
 
روزنامه واشنگتن پست در گزارشی مینویسد اوباما با تغییر موضع خود ساختن مسجد یا مرکز اسلامی در محل مورد نظر را مورد تأیید قرار نمیدهد. اوباما در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد که بر اساس ارزشهای امریکا مذاهب و انجام مراسم دینی آزاد است و مسلمانان هم از این حق برخوردارند اما صحبتهای روز جمعه درمورد عقلانی بودن تصمیم به ساختن مسجد در آن محل نبود.
 
این تناقض گویی باراک اوباما در رسانه های خبری نیویورک تایمز، واشنگتن پست و یو اس ای تو دی و بیشتر رسانه های تصویری مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
 
روزنامه واشنگتن پست طی مقاله ای مینویسد اگرچه انتقادهای زیادی به سیاستهای اوباما وارد است اما تناقض در سخنان وی در رابطه با ساختن مسجددر نیویورک وجود ندارد بلکه وی از اصل آزادی و انجام مراسم مذهبی که بخشی از ارزشهای امریکاست حمایت نموده و تنها با تغییر لحن سعی کرده تا این موضوع را خاتمه دهد. این مقاله اشاره میکند که اوباما برای موفقیت در جنگ با تروریسم نیاز دارد که ثابت کند با اسلام و مسلمانان سر جنگ ندارد.
 
دربخش دیگری از این مقاله آمده است که تصمیم به ساختن این مسجد به عهده شورای شهر منهتن است و این در حالیست که موافقین و مخالفین میتوانند نظرات خود را آزادانه بیان نمایند.رادیو "ان پی ار"در گزارش امروز خود با اشاره به این موضوع گفت ساخت این مسجد حتی در بین خانواده قربانیان یازدهم سپتامبر هم اختلاف انداخته است.
 
روزنامه یو اس ای تو دی نیز در سر مقاله خود مینویسد بحث در باره ساختن این مسجد در سطح ملی خطاست بلکه این شورای شهرنیویورک است که باید همانند شهرهای دیگر در این مورد تصمیم بگیرد.
 
این نشریه اضافه می کند در سالهای اخیر دهها مسجد در امریکا ساخته شده به طوریکه در سال 2000تعداد این مساجد به 1200 باب میرسید ولی اکنون 1500 مسجد در امریکا وجود دارد. و لذا این موضوع نباید آنچنان حساسیتی بوجود آورد.
نوع مطلب :
برچسب ها : اوباما، مسجد، سلام، مسجددرآمریکا، مسجدبوسیله اوباما،